Modern perakende sektörünün güçlü temsilcisi KMD, yeni dönemde de Serhan Tınastepe başkanlığında yola devam etme kararı aldı.

Modern perakendenin önemli temsilcisi Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) üyeleri tarafından, 6 Nisan 2021 Salı günü gerçekleştirilen Genel Kurul sonrası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Simport Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe’nin sürdürmesine karar verildi. Yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak ise Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş ve Erciyas Hukuk Bürosu Ortağı Av. Nihat Erciyas seçildiler.

Genişleyen üye yapısıyla sektördeki temsiliyetini arttıran KMD, yeni dönemde Yönetim Kurulu’na da güçlü isimleri kattı. 2021-2023 dönemi dernek organlarına seçilen isimler şu şekilde belirlendi:
Yönetim Kurulu Üyeleri
Alp Önder Özpamukçu – Koçtaş
Bahadır Özbek – Shaya
Bülent Gürcan – Teknosa
Devrim Kılıçoğlu – Koçtaş
Elif Berker – Yves Rocher
Eren Çamurdan – Boyner
Erkmen Onbulak – Karaca
Faruk Kocabaş – Mediamarkt
Fatma Gökçe Biryıldız – Sephora
Hadi Mert Karaibrahimoğlu – Penti
Haldun Pak – Rasyotek
Handan Abdurrahmanoğlu – Arçelik
Hilal Suerdem – Kiğılı
Kerim Nişel – Ikea
Murat Demiroğlu – Nebim
Murat Helvacı – Eczacıbaşı-Vitra/İntema
Mustafa Akdoğan – Turkcell
Mustafa Altındağ – D&R
Mutlu Erturan – Hepsiburada
Nihat Aydın – Atasun Optik
Ömer Taviloğlu – Mudo
Serdar Ersoy – Defacto
Tarık Leloğlu – Vestel
Tuncer Gülsaran – Daikin
Ufuk Batur – L’Oreal
Ümit Önal – Türk Telekom

Denetim Kurulu – Asil Üyeler
Adnan Akan – PwC
Fatih Dereköylü – Linens
Koray Yıldız – Intel

Denetim Kurulu – Yedek Üyeler
Alper Türkay – Xplace
Birol Zengin – Horoz Lojistik
Hülya Varlık – Tanı

Yeni Dönemde Daha Güçlü Bir Temsiliyet Hedefleniyor
Sektörde güçlü bir konuma gelen derneğin başarılı çalışmalarının, Yönetim Kurulu ve dernek üyelerinin tam desteğiyle artarak süreceğini vurgulayan Tınastepe, öncelikli olarak pandemi nedenli kayıpların telafi edilmesi için çalışacaklarını belirtti. Tınastepe “Derneğimiz, temsil ettiği 50 bin satış noktası, 300 bin çalışan ve 320 milyar TL’lik ciro ile ülke ekonomisi için önemli bir konumda. Bu konumu güçlendirirken sektörümüzün gelişiminin önünü açacak her türlü çalışmayı yürütmeye ve üyelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili tüm paydaşlarla yapıcı görüş alışverişini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Dernek üyeleriyle beraber belirlenen çalışma konuları çerçevesinde faaliyetlerin şekillendiğini belirten Tınastepe, “Önümüzdeki dönemde odaklanacağımız ilk üç konu, online ticaretteki gelişmeler, mevzuat çalışmaları ve alışveriş merkezleri ile ilişkiler olacak. Bu ve takip ettiğimiz diğer konular ile birlikte sektörümüzün temsilcisi olarak kanun yapıcıların görüş sorduğu, sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi kamuoyuna duyuran, sektör içinde verimli işbirliği imkanları oluşturan bir kurum olmayı hedefliyoruz” dedi.

Sektördeki temsiliyetini daha da güçlendirmek ve çalışma alanlarını şekillendirmek için üye yapısının da genişletileceğini belirten Tınastepe, hali hazırda süren çalışmaların sektörün tamamını kapsayacak hale getirilmesi için çaba sarfedeceklerini ifade etti. Tınastepe, “2021 yılında derneğimizin sektördeki ve kamuoyundaki gücünü arttırmak, üyelerimiz arasında işbirliği alanlarını çoğaltarak verimlilik bazlı çalışmalara önayak olabilmek ve sorunlarımızı proaktif bir yaklaşımla çözüme kavuşturmak için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bu çerçevede, sektör sorunlarının ve çözüm yollarının doğru tespit edilmesi, bu yönde ilgili paydaşlarla verimli ve yapıcı görüş alışverişlerinin sağlanması ve sektör faydası yaratacak çözümler geliştirilmesi için çalışacağız” dedi.

2021 yılının, sektör içinde yeni normalin gereklerine göre yapılanmaların sürdürüleceği ve verimliliğe daha çok önem verileceği bir yıl olacağını vurgulayan Tınastepe, yeni etkinlikler ve projelerle dernek çalışmalarının bu eksene oturtulacağının altını çizdi.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya yazınız