Perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarının motivasyonunu yükseltmek, sağladıkları faydaları ortaya koyabilmek kadar en iyi çözümlerin global arenada da tanıtılmasına odaklanan “PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri”, 6. Perakende Teknolojileri Konferansı’nda sahiplerini sahiplerini buldu.

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), bu yıl 6. defa yüzlerce profesyonelin katılımıyla 1 Ekim 2019’da gerçekleştirdiği “KMD 6. Perakende Teknolojileri Konferansı”nda “PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri”nin kazananlarını açıkladı.

“En İyi Teknoloji Ödülü”, perakende işletmelerinin stoklarını kontrol etmelerine, ödeme sistemlerini geliştirmelerine, satışlarını arttırmalarına, müşteri hizmetlerini geliştirmelerine, süreçlerini yönetmelerine yardımcı olan, perakende teknolojilerindeki yenilikleri içeren programlar-yazılımlar-uygulamalar ve bu çözümleri geliştiren teknoloji çözüm ortaklarına veriliyor. PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri’nde bu yıl ITG, “vSRM Perakende Sektörü Platformu” çözümü ile “En İyi Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü. Teknoloji girişimcilerinin teşvik edilmesi amacıyla, “Kime Güvenmeliyiz?” konulu teknolojik araştırması ile BIGCAT ise “Jüri Teşvik Ödülü” kazandı.

Bu sene yeni bir kategori olarak, kendi bünyesinde teknolojik çözüm geliştiren ve uygulamaya alan perakendeciler de ödüllendirildi. “En İyi Teknoloji Uygulaması Ödülü”nün sahipleri, perakende firmalarının, operasyon iyileştirme ve verimlilik yönünde kendi bünyelerinde geliştirdiği teknolojik çözüm ve uygulama projeleri değerlendirilerek seçildi. Arçelik, Online Sipariş Atama Sistemi ile MediaMarkt ise Robotik Süreç Otomasyon Projesi ile “En İyi Teknoloji Uygulaması Ödülü”nü paylaştılar.

Yarışmalar, Girişimcilerin ve Yaratıcılığın Önünü Açıyor
KMD Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, bu tür ödüllerin sektörde teknoloji kullanımını yaygınlaştırdığına ve yeni girişimcileri teşvik ettiğine değinerek, “Ödül başvurularını değerlendirirken çok farklı çözümlerle karşılaşarak, yerli girişimcilerimizin bu çalışmalarından büyük gurur duyduk. Sektöre önemli faydalar sağlayacağını düşündüğümüz projeleri ödüllendirerek daha çok kişiye ulaşmalarını sağlamaktan mutluyuz. Perakende işletmelerimizin de kendi bünyesinde geliştirdikleri, kendi operasyonlarındaki verimliliği arttıran projelerini görmek, bizler için hem ufuk açıcı hem de gurur verici oldu. Gelecek yıllarda her iki kategoride de daha çok başvuru bekliyoruz” dedi.

Ödül programında tüm başvurular jüri tarafından değerlendirildi. PE-TEK Jürisi’nde yer alan isimler şu şekilde:
• Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu
• Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş
• TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan
• Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Öztemel
• Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tatlıcı
• Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş
• KMD Yönetim Kurulu Başkanı ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya yazınız