Zincir Mağazalar Derneği, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) ile daha çok çocuğun isteklerini gerçekleştirmek için anlamlı bir projeye imza attı.

Zincir Mağazalar Derneği, Make-A-Wish® Türkiye ile ortaklaşa yürüttükleri iş birliği kapsamında; 3-18 yaşları arasında çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklar ile mücadele eden çocukların gerçekleşmesini imkansız olarak düşündükleri bir hayallerini gerçekleştirmek için destek oluyor.

İlk aşamada 10 çocuğun hayali olan tablet ve bilgisayarlar, Zincir Mağazalar Derneği tarafından Make-A-Wish’ e bağışlandı. Gelecek bir yıl içinde 50 çocuğun daha farklı dileklerini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, teşekkür sertifikasını Make-A-Wish® Türkiye CEO’su Füsun Kuran’ın elinden teslim aldı. Bu girişimin hızla tüm sektör tarafından destekleneceğini beklediğini belirten Tınastepe şöyle devam etti: “Gıda dışı perakendenin önde gelen markalarını temsil eden derneğimiz adına, bu anlamlı projede yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirerek mutlu olmalarını sağlamak, hatta tedavilerinde bir nebze fayda sağlamak, bizler için mutluluk verici. Teknolojiden oyuncağa, hazır giyimden mobilyaya, kırtasiyeden hobi gereçlerine kadar farklı kategorilerde faaliyet gösteren üyelerimiz, çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirmekte can-ı gönülden seferber olacaklar.”

Bu anlamlı işbirliğinin önemine değinen Füsun Kuran ise “Hayati tehlikesi olan hastalıklarla savaşan çocuklar; yaşamlarını çok uzun süre hastane odaları, hastalığın yan etkileri, ağır ilaçlar, ağrılar gibi travmatize birçok faktörle birlikte geçiriyorlar. Çocuklarımızın imkansız olarak gördükleri dileklerini gerçekleştirerek amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek, hayatında coşku ve umut yaratabilmek, “imkânsız” kavramını zihninden silebilmek. Bunu başardığınızda dilek çocuğu, bu imkânsız dileğim gerçekleştiğine göre hastalığımı da yenebilirim diye düşünmeye başlıyor. Böylece onu hayata bağlıyorsunuz. Bu açıdan sosyal sorumluluk partnerimiz Zincir Mağazalar Derneği’nin bize sağladığı bu desteği çok anlamlı buluyoruz. Zincir Mağazalar Derneği sayesinde birçok dilek çocuğumuzun dileğini gerçekleştirerek onların hastalıkla mücadelesini kazanmasına fırsat sunacağız” dedi.

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor, yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya yazınız