Perakende Teknoloji Ödülleri

Perakende Sektörü, Teknolojik Çözümleri Ödüllendiriyor

Zincir Mağazalar Derneği, perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarını ödüllendiriyor.

Teknolojinin, sektörün tüm süreçlerine her geçen gün daha da dahil olmasıyla birlikte, verimli ve yenilikçi çözümler geliştiren teknoloji firmalarının ödüllendirilmesi, tüm sektöre duyurulması ve global arenalara taşınmasının önünün açılması amacıyla düzenlenen Perakende Teknolojileri Ödülleri, 1 Ekim 2019’da sahiplerini bulacak.

Ödül programında dijitalleşmeye ve gelişime hizmet eden çözümlerin ve bu çözümleri geliştiren teknoloji çözüm ortaklarının ve perakendecilerin ödüllendirilmesi amaçlanıyor.

Tüm başvurular ödül jürisi tarafından değerlendirmeye alınacak. Ödül jürisi; perakende sektörünün önde gelen isimlerinden, uzmanlardan ve akademisyenlerden meydana geliyor.

Perakende Teknolojileri Ödüllerinin değerli jüri üyeleri şöyle:
Alp Önder Özpamukçu – Koçtaş Genel Müdürü
Avi Alkaş – Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı
Bülent Gürcan – TeknoSA Genel Müdürü
Prof. Dr. Ercan Öztemel – Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı
Kerim Tatlıcı –Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı
Mete Yurtdaş – Watsons Türkiye Genel Müdürü
Yenal Gökyıldırım – MediaMarkt Türkiye CEO

Perakende sektörüne teknolojik çözüm üreten, yeni ve yaratıcı projeleri hayata geçiren, süreçlerde iyileştirme ve verimlilik sağlayan tüm teknoloji firmaları 30 Ağustos’a kadar ödül programına başvurdu. Tüm başvurular tamamlandıktan sonra jüri tarafından finalistler belirlendi ve finale kalan adaylar jüriye sunum yaparak çözümlerini anlattı.
Kazananlar ise 1 Ekim 2019 tarihinde Intercontinental Istanbul Taksim’de düzenlenecek olan Perakende Teknolojileri Konferansı’nda açıklanacak.

Hem perakendeci hem de çözüm ortağı ödüllendirilecek
Bu sene ödül programında çözümü geliştiren teknoloji firmasının yanı sıra kendi içinde çözüm geliştirip kullanan perakendeciler de değerlendirmeye alınacak.

KMD Perakende Teknolojileri Ödülleri’nin bu seneki kategorileri şöyle:
En İyi Teknoloji Çözümü Ödülü: Bu kategoride, perakende işletmelerin stoklarını kontrol etmelerine, ödeme sistemlerini geliştirmelerine, satışlarını artırmalarına, müşteri hizmetlerini geliştirmelerine, süreçlerini yönetmelerine yardımcı olan, perakende teknolojilerindeki yenilikleri içeren programlar/yazılımlar/uygulamalar ve bu çözümleri geliştiren teknoloji çözüm ortakları değerlendirilecektir.

Perakendede En İyi Teknoloji Uygulaması Ödülü: Bu kategoride, perakende firmalarının, operasyon iyileştirme ve verimlilik yönünde kendi bünyelerinde geliştirdiği teknolojik çözüm, uygulama vb projeler değerlendirilecektir.